اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
امروز يكشنبه 6 خرداد 1397  
تمامی کالا و خدمات این سایت حسب مورد دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه بوده و فعالیتهای آن مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد
بهداشت و بیماریها

پیشگیری و کنترل بیماری:

اقدامات مدیریت بهداشت بهترین گارانتی (ضمانت) در برابر بیماری می‌باشند. تجهیزاتی از قبیل قفس‌ها، دان‌خوری‌ها، آبخوری‌ها و ابزارها باید تمیز شود و به کرات بهداشتی شود. یک مادة ضدعفونی‌کننده تجاری یا یک شوینده و با آب شستن و به دنبال آن با ترکیبات چهارتایی آمونیوم توصیه می‌شود. هر تلاشی برای بیرون راندن پرندگان وحشی، جوندگان و حشرات موذی که ممکن است مقدمه بیماری باشند را انجام دهید.  پرندگان مرده را بی‌درنگ و به محض دیدن حذف کنید. پرندگانی که علائم بیماری را نشان می‌دهند  باید جدا شوند از پرندگان سالم و اگر ممکن است توسط یک دامپزشک محلی تشخیص داده شوند .

کوتورنیکس به نظر می‌رسد رنج میبرد از بیماریهای مشابهی که  طیور اهلی را متأثر می‌سازد. فروشگاههای غذای محلی اغلب  داروهای طیور را حمل کنند. بلدرچین ژاپنی به نظر می‌رسد که  جان سخت‌تر از جوجه‌های مرغ باشد و با مدیریت مناسب، تلفات شدید، مشکل نباید باشد.

بدست آوردن پرندگان و تجهیزات: 

 بلدرچین‌های ژاپنی از بسیاری از منابع و مراکز در دسترس هستند. فروشگاههای خوراک و حیوانات خانگی محلی ممکن است پرورش‌دهندگان را بشناسند . نشریات ورزشی و مجلات پرنده‌بازی و پرندگان زینتی اغلب  بلدرچین ژاپنی و pharaoh را در بخش آگهی‌هایشان لیست می‌کنند.

اگر شما نمی‌توانید  یک مرکز را تعیین محل کنید،  با آژانس توسعه محلی خود یا بخش علم طیور در دانشگاه A&M تگزاس برای اطلاعات ارتباط برقرار کنید. تا وقتی که عملیات بی‌عیب و اشکال شما وابسته خواهد بود به کیفیت بلدرچین ارایه به شما، مطمئن باشید به شروع با گله قوی و سلامت. تخم‌های بارور معمولاً کمتر گران می‌باشند نسبت به جوجه‌ها و بالغین. علاوه بر این شانس کوچکتر انتقال بیماری احتمال دارد اگر شما شروع کنید با تخم‌های بارور. اگر شما ترجیح می‌دهید جوجه‌ها یا مولدین بالغ  قضاوت می‌شود که باشند سلامت از طریق فردی شایسته.

پرندگانی را که ظاهرشان نشان میدهند بیماری یا بی‌میلی (کسلی) نپذیرید. در هر حالت بدانید که شما دارید خرید می‌کنید. 

تجهیزات ساخته شده بویژه برای بلدرچین ممکن است برای بدست آوردن به صورت محلی مشکل باشد. بسیاری از فروشگاههای خوراک، فروشگاههای حیوانات خانگی یا شرکتهای تأمین طیور حمل می‌کنند تجهیزاتی را که کافی خواهند بود یا می‌توانند به آسانی تغییر داده شوند. لیست برخی از سازندگانی که تأمین می‌کنند تجهیزات خاص برای بلدرچین ممکن است از متخصصین گسترش طیوربدست آورده شود .

 

 

 

بازدید امروز : 5 نفر
بازدید دیروز : 42 نفر
بازدید کلی : 118244 نفر
افراد آنلاین : 2 نفر
لیست قیمت های روز