اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
امروز يكشنبه 6 خرداد 1397  
تمامی کالا و خدمات این سایت حسب مورد دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه بوده و فعالیتهای آن مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد
تغذیه

 

 

  تغذیه:
 

نیازهای دقیق تغذیه‌ای کوتورنیکس هنوز موضوع برخی مباحث می‌باشد. یک جیرة غذایی استاندارد ممکن نیست که  بصورت تجاری قابل دسترس باشد. جداول 1 و 2 اجزای استفاده شده در بخش علوم طیور دانشگاه A&M تگزاس را لیست می‌کند . تا وقتی که اطلاعات خاص‌تر (ویژه‌تر) در دسترس می‌باشند یک غذای تازه و با کیفیت خوب بوقلمون تجاری یا جیرة پرنده بازی توصیه می‌شود، ترجیحاً تغذیه شود به صورت کرامل برای به حداقل رساندن پرت دادن.

برای 6 هفته اول سن، کوتورنیکس جوان باید تغذیه شود با یک جیرة پروتئین بالا که حاوی یک محتوای انرژی از 2000 کالری انرژی Productive به ازای هر کیلوگرم (910 به ازای هر پوند). یک جیرة آغازین تجاری با کیفیت خوب برای پرندگان بازی یا بوقلمون حاوی در حدود 25 تا 28 درصد پروتئین می‌باشد. اگر این قابل دسترس نمی‌باشد، یک جیرة آغازین جوجه مرغ (20 تا 22 درصد پروتئین) می‌تواند استفاده شود. با این حال این  رشد و بلوغ را به تأخیر خواهد انداخت. پروتئین با کیفیت بالا (تخم‌مرغ‌های سفت پخته شده یا ضایعات گوشت) می‌تواند اضافه شود برای بهبود دادن به جیرة غذایی آغازین جوجه مرغ. برای پرندگان نزدیک به بلوغ احتیاجات غذایی مشابه هستند  به جز آنکه سطوح کلسیم و فسفر باید افزایش یابد. پودر پوسته صدف یا سنگ آهک می‌تواند اضافه شود به جیره‌ها بین سنین 4 و 5 هفتگی یا پوسته صدف فراهم شود به صورت انتخاب آزاد.  

بلدرچین تخمگذار  نسبت به جوجه مرغ نیاز پروتئین کمتری دارد. احتمالاً زیر 25 درصد، اما بدست آوردن نیازهای دقیق بخوبی اثبات نشده است.

جیره‌های تخمگذاری باید حاوی 8/2 تا 3 درصد کلسیم باشد. این ممکن است نیاز به افزایش به 5/3 درصد در آب و هوای داغ داشته باشد موقعی که بلدرچین غذای کمتر می‌خورد اما هنوز نیاز دارد به کلسیم برای نگهداشتن تولید تخم. 

همیشه غذای تازه بخورید و آنها را در کانتینرهای پوشیده  با سرپوش‌های چفت شده در یک محل تمیز، خشک و خنک عاری از حیوانات و حشرات موذی ذخیره کنید (انبار کنید) .

خوراک ذخیره شده بیشتر از 8 هفته موضوعی است برای از بین رفتن ویتامین و فاسدشدگی(rancidity) بویژه در ماههای تابستان.

قبل از اینکه جوجه‌ها قرار داده شوند در یک مادر مصنوعی، بپوشانید کف کاغذ پهن شده را با خوراک و ترافها را  برای لبریز شدن پر کنید. بعد از حدود یک هفته، موقعی که کاغذ جمع می‌شود و جوجه‌ها یاد گرفتند که بخورند،  سطح خوراک را در تراف به میزان نصفه کاهش دهید. کوتورنیکس نوک می‌زند به اطراف در دان و پرت دان وجود دارد. علاوه بر این ممکن است رضایت‌بخش باشد برای قرار دادن نوارهایی از  Hardware cloth با مش (سوراخ) 5/0 اینچ در ترافهای دان، تصویر 8.
بلدرچین ژاپنی بالغ غذا می‌خورد بین 14 و 18 گرم (تقریباً 5/0 اونس) غذا در هر روز بدون در نظر گرفتن پرت دان. در ترافهای خیلی پُر شده پرت دان. در ترافهای خیلی پُر شده پرت دان ممکن است  نیازهای غذایی را به ازای هر پرنده در هر روز دو برابر کند.
بازدید امروز : 5 نفر
بازدید دیروز : 42 نفر
بازدید کلی : 118244 نفر
افراد آنلاین : 2 نفر
لیست قیمت های روز